WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

29.04.202280 lat trenera Antoniego Piechniczka! Wielka feta w Wiśle. 1 maja „sto lat” zaśpiewa mu całe miasto!

W majowy weekend będziemy świętować w Wiśle piękny jubileusz wybitnego trenera piłkarskiego Antoniego Piechniczka, od lat mieszkającego w „Perle Beskidów”.

W programie m.in.:

11:00-14:00 - Piknik Wybitnego Reprezentanta - dziecięcy turniej piłki nożnej w kompleksie sportowo-rekreacyjnym „Jonidło”. Do tego gry, animacje, malowanie twarzy, bańki mydlane, itp. Wszystko to przygotowane przez Śląski Związek Piłki Nożnej. Warto wpaść pograć, ale także pobawić się w piłkarskich klimatach! Zapraszamy całe rodziny!

14:30 - mecz polskich gwiazd piłki nożnej na Jonidle w nawiązaniu do meczu Polska - Francja o trzecie miejsce na MŚ w 1982. Udział w wydarzeniu potwierdzili m.in. byli reprezentanci Polski: Stanisław Oślizło, Jan Banaś, Waldemar Fornalik, Jan Urban, Józef Młynarczyk, Radosław Gilewicz, Dariusz Gęsior, Ireneusz Jeleń, Adrian Sikora, itd. Drugą drużynę tworzyć będzie reprezentacja Wisły - byli i obecni piłkarze WSS Wisła. W drużynie Wisły pojawi się też kilka niespodzianek! Zachęcamy kibiców do przybycia!

17:00 - odsłonięcie tablicy Antoniego Piechniczka w Alei Gwiazd Sportu na wiślańskim rynku;

17:30 - spotkanie benefisowe w amfiteatrze, rozmowy z trenerem i piłkarzami, krótki film o Antonim Piechniczku przygotowany przez PZPN - wydarzenie poprowadzi znany aktor Bogdan Kalus, a wśród rozmówców będzie oczywiście Antoni Piechniczek, ale też jego wychowankowie - były trener reprezentacji Polski, a dziś Piasta Gliwice - Waldemar Fornalik czy obecny trener Górnika Zabrze - Jan Urban.

19:00 - koncert zespołu Frele w amfiteatrze

- Antoni Piechniczek to jedyny polski szkoleniowiec, który jako trener występował z drużynami narodowymi na mistrzostwach świata (1982 i 1986) oraz na igrzyskach olimpijskich. Wybitna postać polskiej piłki zasługująca na honory, zwłaszcza w dniu tak pięknego jubileuszu. Fani piłki nożnej, którzy 1 maja odwiedzą Wisłę, z pewnością nie będą zawiedzeni. Serdecznie zapraszamy – zachęca Tadeusz Papierzyński, kierownik Referatu Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu w Urzędzie Miejskim w Wiśle.
 
Plik dźwiękowy: tpapierz_piechniczek_mecz(1).mp3
 
Organizatorem wydarzenia jest Miasto Wisła oraz Wiślańskie Centrum Kultury. Współorganizatorem jest Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe, Śląski Związek Piłki Nożnej oraz Polski Związek Piłki Nożnej.
 

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

 Źródło: UM w Wiśle