WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

22.01.2021"Lufciorze, teskno nóm za Wami!" Wisła mówi: #wracaMy i otwiera się dla turystów od 1 lutego

Chcą przeżyć, dlatego zdecydowali, że zaczynają przyjmować turystów od 1 lutego. Branża turystyczna w Wiśle oplakatowała miasto banerami i na briefingu prasowym zapowiada, ze wznowi działalność bez względu na to, czy rząd zluzuje lockdown, czy nie.

- Przedsiębiorcy są w pełni świadomi, co to dla nich oznacza – mówi Arkadiusz Matuszyński, pełnomocnik zarządu Wiślańskiego Skipassu:

Plik dźwiękowy: w1.mp3

- Oprócz mandatów, ryzykują również wstrzymanie rządowej pomocy – mówi Waldemar Wiewióra ze stacji Soszów:

Plik dźwiękowy: w2.mp3

Wiele podmiotów nie załapie się na tarcze pomocowe, bo są zbyt małe lub dopiero co zaczęły działalność, jak restaurator Marek Bujok:

Plik dźwiękowy: w3.mp3

Uważają, że i stoki, i gastronomia mogą działać bezpiecznie dla klientów:

Plik dźwiękowy: w4.mp3

Gorzkie poczucie nierównego traktowania przez przepisy dominuje w głosie zamkniętych  przedsiębiorców, którzy chcą pracować, choćby w reżimie sanitarnym.

- W ścisłym reżimie – podkreśla Karina Poloczek, hotelarz z Wisły – nie tak, jak widzimy w sklepach i jesteśmy tym przerażeni, że one mogą działać. (…) My jesteśmy całkiem zamknięci. Jesteśmy kozłem ofiarnym całej tej sytuacji:

Plik dźwiękowy: w5.mp3

- 1 lutego nie wszystkie restauracje zaczną działać – mówi właściciel Stacji Narciarskiej Skolnity Ski & Bike Park, Janusz Tyszkowski:

Plik dźwiękowy: w6.mp3

Jak na razie, otwarcie po 31 stycznia potwierdziło kilkadziesiąt lokali gastronomicznych i hotelarskich oraz wszystkie wyciągi Wiślańskiego Skipassu.

Z kolegami z Wisły solidaryzują się hotelarze ze Szczyrku, którzy od wojewody i premiera żądają wprowadzenia stanu wyjątkowego w Beskidach i ratowania lokalnej gospodarki. 

 

Foto: Wiślańska Organizacja Turystyczna; Radio CCM