popup
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

07.05.2018Wypadki, kolizje, poszkodowani...

To nie była spokojna majówka na drogach - policjanci wydziału ruchu drogowego podsumowali 10 dni specjalnej akcji, w której brało  udział kilkanaście tysięcy mundurowych. Niestety wielu kierowców potraktowało majówkę nazbyt... rozrywkowo.  Marzena Szwed, Śląska Komenda Wojewódzka Policji...
Plik dźwiękowy: A_S_marz.mp3


Cztery osoby, które zginęły na drogach to piesi i kierowcy.  Najczęstsze przyczyny kolizji i wypadków pozostają od lat te same: nieuwaga, brak wyobraźni, prędkość. Od 27 kwietnia do 6 maja na drogach województwa śląskiego doszło do blisko 80. wypadków drogowych. Mundurowi zatrzymali ponad 500 kierowców, którzy prowadzili swoje pojazdy po alkoholu.
Podczas długiego majowego weekendu, tak jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek czuwali policjanci z drogówki ale nie tylko. Policyjna akcja "Majowy Weekend" rozpoczęła się o 6.00 rano 27 kwietnia, a zakończyła 6 maja o 22.00. Na trasach wylotowych z miast można było spotkać więcej patroli. Policjanci sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowali także stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.
Ostateczne podsumowanie majówki: 76 wypadków, 4 osoby zginęły, 77 zostało rannych. 1 155 kolizje, 529 pijanych kierujących.

Komentarze (0):

Jeszcze nikt nie skomentował tego tematu. Bądź pierwszy.
Twój nick: Przeczytałem i zgadzam się z postanowieniami regulaminu