popup
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

22.03.2018Ważny remont w Bytomiu

Do jesieni potrwa remont wiaduktu w Bytomiu na ulicy Wrocławskiej. To bardzo ważny szlak po śladzie drogi krajowej 94 pomiędzy centrum miasta a dzilnicami Karb i Miechowice, wyprowadzający również ruch w kierunku Gliwic, czy obwodnicy. Tomasz Sanecki z bytomskiego ratusza mówi, że roboty podzielono na dwa etapy...
Plik dźwiękowy: A_S_byt_wroc.mp3
W pierwszym etapie prac zamknięta została jezdnia w kierunku centrum miasta. Ruch pojazdów odbywa się dwukierunkowo po jezdni w kierunku Miechowic. Zawężenie do jednego pasa ruchu od strony Miechowic/Zabrza nastąpiło już na ul. Miechowickiej, przed skrzyżowaniem z ul. Konstytucji. W ramach prowadzonych prac nastąpi wymiana dylatacji oraz nawierzchni jezdni przy dylatacjach. Przewidywany termin realizacji prac w tym etapie - do końca maja 2018 r. Planowany termin zakończenia wszystkich etapów remontu wiaduktu drogowego - do końca listopada br.


Remont zleciła i koszty pokrywa spółka Węglokoks Kraj, która jest m.in wlaścicielem kopalni Bobrek-Piekary. Nic dziwnego. Prace na Wrocławskiej to tak naprawdę usuwanie szkód górniczych.  
 

Komentarze (0):

Jeszcze nikt nie skomentował tego tematu. Bądź pierwszy.
Twój nick: Przeczytałem i zgadzam się z postanowieniami regulaminu