popup
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

12.04.2018Nie tak znowu strasznie

Przebudowa skrzyżowania drogi krajowej nr 81 (ul. Kościuszki) z ulicą Armii Krajowej w Piotrowicach to jedna z największych inwestycji prowadzonych obecnie w Katowicach. 12 kwietnia ruszyły prace na odcinku ok. 3 km wzdłuż ul. Kościuszki, dlatego wprowadzono zwężenie oraz ograniczenie prędkości.  Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do września br.
Utrzymane zostają dwa pasy w obydwu kierunkach jazdy wzdłuż ul. Kościuszki.


Wykonawca na tym etapie będzie prowadził prace budowlane w zakresie poszerzenia ulicy i stworzenia łącznic dla nowego skrzyżowania. Powstaną ściany szczelinowe oraz wykonane zostaną sieci uzbrojenia podziemnego. W związku z prowadzonymi pracami, wprowadzono zakaz wjazdu z ul. Kościuszki w ul. Sobocińskiego i ul. Małachowskiego. Dojazd do tych ulic zostanie poprowadzony ul. Armii Krajowej i ul. Jankego. Dojazd do ul. Harcerzy Września 1939 będzie utrzymany w śladzie istniejącego łącznika, natomiast będzie na nim wprowadzony ruch jednokierunkowy - wyjazd z ul. Harcerzy Września poprowadzony zatem będzie do ul. Armii Krajowej. Istniejący przystanek autobusowy "Piotrowice Fabryka Maszyn" pozostanie w dotychczasowym miejscu.
Przebudowa o wartości ponad 67 mln zł zakończy się w drugiej połowie 2019 r. Powstanie dwupoziomowe skrzyżowanie. Ulica Kościuszki czyli ruch tranzytowy poprowadzony będzie w wykopie, natomiast ruch lokalny odbywał się będzie na poziomie "0" po rondzie, z którego wyprowadzone zostaną łącznice do DK81.

Komentarze (0):

Jeszcze nikt nie skomentował tego tematu. Bądź pierwszy.
Twój nick: Przeczytałem i zgadzam się z postanowieniami regulaminu