popup
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

04.06.2018Kolejne inwestycje sportowe

Śląsk stanie się potęgą lekkoatletyczną - tak to przynajmniej wygląda, jeśli spojrzeć, gdzie i na co kierowane są ostatnio duże pieniądze z Ministerstwa Sportu.

 

Szef resortu, Witold Bańka, z bieżni stadionu katowickiego AWF'u, ogłosił dziś kilka decyzji, związanych z dofinansowaniem projektów sportowych w stolicy regionu, ale nie tylko....
Plik dźwiękowy: A_S_banka(1).mp3

28,5 mln zł przeznaczy Ministerstwo Sportu i Turystyki na dofinansowanie dwóch nowych inwestycji w Katowicach zakwalifikowanych do Planu Rocznego w ramach Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu – edycja 2018. Będą to: AWF w Katowicach - "Hala lekkoatletyczna ze strzelnicą sportową - I etap" oraz Miasto Katowice - "Rozbudowa obiektu Jantor II na lodowisko z instalacją mrożeniową, salą gimnastyczną, zapleczem szatniowo-sanitarnym wraz z łącznikiem pomiędzy lodowiskami Jantor I i Jantor II".


Kompleks lekkoatletyczny w Katowicach powstanie w ciągu 2-3 lat, na terenach przyległych do ulicy Kościuszki, vis'a vis Parku Kościuszki. Po sąsiedzku do budowanego już basenu, wzniesione zostaną: najpierw hala, a potem pełnowymiarowy stadion.  Przesądzona wydaje się być też sprawa stadionu miejskiego na Załęskiej Hałdzie, choć w tym przypadku nie mówi się na razie o ministerialnym wsparciu.
 

Komentarze (0):

Jeszcze nikt nie skomentował tego tematu. Bądź pierwszy.
Twój nick: Przeczytałem i zgadzam się z postanowieniami regulaminu