popup
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

28.02.2018Drogowcy wrócili na DTŚ

Z wtorku na środę, 27/28 lutego zmieniona została organizacja ruchu drogowego na zabrzańskim odcinku Drogowej Trasy Średnicowej, a ruch w obu kierunkach został  wytyczony jedną jezdnią. Powodem jest kolejny etap naprawy drogi. Prace potrwają pół roku.

Ruch wyznaczono jedną jezdnią w obu kierunkach. Najpierw zamknięty będzie  odcinek w kierunku Katowic, od granicy z Gliwicami do wysokości Hali MOSiR. Po trzech miesiącach prace przeniosą się na drugą jezdnię, w kierunku Gliwic.  Prócz utrudnień w ruchu, wyłączona zostanie część zjazdów (np. na Rondzie Sybiraków).


- Prace będą polegać ma wyrównaniu warstwy wiążącej konstrukcji drogi wraz z całą infrastrukturą i urządzeniami: kanalizacją, krawężnikami, ekranami akustycznymi czy barierkami. Po zakończeniu prac nawierzchnia będzie gładka i dzięki temu będzie można na niej wytyczyć normalny ruch, tłumaczy dyr Miejskiego Zarządu Dróg i Infrastruktury Informatycznej, Kazimierz Ladziński. Jak jednak dodaje to nie jest ostateczna naprawa drogi. - Po niej nastąpi okres obserwacji zachowania drogi. Jeśli wszystko będzie w porządku, mniej więcej po roku położona zostanie warstwa ścieralna.
Roboty obejmą także kładkę dla pieszych nad torami kolejowymi, przyległą do Drogowej Trasy Średnicowej.
Pracami zajmie się wykonawca drogi, spółka Eurovia Polska, w ramach udzielonej na drogę gwarancji. Przypomnijmy, że odcinek DTŚ od Ronda Sybiraków do granicy z Gliwicami oddany do użytku został w sierpniu 2014 r. Prędko okazało się, że droga pokryła się pofałdowaniami powstałymi w wyniku reakcji chemicznych i krystalizacji materiałów użytych w podbudowie drogi. Od tego czasu jezdnia kilkukrotnie była frezowana, a jesienią uzupełniano ubytki w nawierzchni w miejscach, gdzie zabrakło już materiału do wyrównania. W 2014 r. "gwoździowano" również pękające nasypy.

Komentarze (0):

Jeszcze nikt nie skomentował tego tematu. Bądź pierwszy.
Twój nick: Przeczytałem i zgadzam się z postanowieniami regulaminu