popup
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

25.05.2016Staw łabędzi nagrodzony Budową Roku 2015

Przebudowa stawu południowego w Parku im. Franciszka Kachla została doceniona przez jurorów ogólnopolskiego konkursu „Budowa Roku 2015”. Inwestycja realizowana przez Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej zdobyła nagrodę III stopnia w kategorii obiektów ocenianych indywidualnie. Przypomnijmy, że remont stawu, zwanego też stawem łabędzim (od niem. Schwanenteich) rozpoczął się pod koniec 2014 r., i był możliwy dzięki dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Łącznie roboty w zabytkowym parku pochłonęły prawie 3 mln zł. 
 
W ramach prac, staw został oczyszczony, wzmocniono linię brzegową i uszczelniono jego dno. Trzeba pamiętać, że zbiornik ten powstał na zapadlisku górniczym, a po odsłonięciu jego pierwotnego dna należało je ponownie ukształtować i zagospodarować 
Wokół stawu wyznaczone zostały nowe alejki, pojawiły się też ławki i inne elementy małej architektury. Warto wspomnieć jeszcze o remoncie wschodniej części stawu, gdzie powstał taras widokowy, który nawiązuje do istniejącej kiedyś w tym miejscu przystani kajakowej.
 
Konkurs organizowany już po raz 26. przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa jest jednym z najbardziej prestiżowych wydarzeń w branży budowlanej. Uczestniczą w nim między innymi najlepsi inwestorzy, wykonawcy i projektanci. 

Komentarze (0):

Jeszcze nikt nie skomentował tego tematu. Bądź pierwszy.
Twój nick: Przeczytałem i zgadzam się z postanowieniami regulaminu