popup
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

28.04.2016Hutnicy w potrzebie

Ponad 300 hutników Walcowni Blach Grubych Batory od ponad dwóch miesięcy nie dostaje wynagrodzeń. Zakład ma odcięty prąd, gaz i wodę. Nie ma ochropny, więc ludzie sami pilnują maszyn, a właściciel zwleka z wręczeniem im wypowiedzeń mimo, że zakład należący do HW Pietrzak Holding czeka na decyzję o upadłości. Kilkunastoosobowa delegacja pracowników spotkała się z prezydentem Chorzowa. Hutnicy poprosili o interwencję.  Prezydent Andrzej Kotala skierował pismo do sądu, który rozpatruje wniosek o upadłość, z prośbą o przyspieszenie decyzji. Równocześnie prezydent zwrócił się do wiceministra energii Grzegorza Tobiszowskiego o przyspieszenie działań związanych z utworzeniem koncernu Śląskie Huty Stali, do którego weszłaby również chorzowska walcownia.

 

Ze strony miasta hutnicy z Batorego otrzymają między innymi bony żywnościowe. Nie będą mieli również naliczanych odsetek za opóźnienia w opłatach za czynsz.  W piątek dla pracowników walcowni uruchomiony zostanie punkt konsultacyjny.


 

Komentarze (1):

  • 2016-04-30 12:53:49MisiekW takim żyjemy kraju, ale co tam najważniejsze, że mafie rządzące tym pseudokrajem maja teraz TK na głowie. A biedni ludzie... nikt się o nich nie martwi. Jak ma być dobrze skoro wcześniej rządzili złodzieje, teraz wariaci. Nie pamiętam kiedy w tym (wypada napisać) kraju przejęto się i zrobiono coś dla obywatela (prócz tego, że się go nieustannie okrada coraz wyższymi podatkami).
Twój nick: Przeczytałem i zgadzam się z postanowieniami regulaminu